post image

داستان راه اندازی ترنوبو - چشم انداز

27 اردیبهشت 99

حدوداً سه سال و نیم پیش بود که افرادی که امروز تیم ترنوبو رو تشکیل داند با یک هدف آرمان گرایانه در راستای ایجاد برابری شخصیتی، آزادی فکری و امنیت اجتماعی دور هم جمع شدند و به دنبال ارائه راهکارهایی بودند که به واسطه اون بتونن این اهداف رو محقق کنن.

شاید روز اول و حتی الآن که درباره این هدف با اطرافیانم صحبت می‌کنم، از نظر اونها دست یافتن به جهانی برابر که در اون هرکس آزادانه توانایی اظهار نظر داشته باشه خیلی دور از ذهن باشه اما هر شخص و هر کسب و کاری در اولین قدم از برنامه استراتژیک خودش به داشتن یک چشم انداز (Vision) نیاز داره، مگه نه؟

ما با این چشم انداز دور هم جمع شدیم و می‌دونم همه ما با ضعف‌هایی که داریم به محقق شدن این هدف ایمان داریم و باور داریم که همه با هم توانایی این رو داریم که دنیایی بهتر بسازیم. ما باور داریم که هر شخصی در این دنیا استعداد و توانایی‌ای داره که اگر به خودش باور داشته باشه و خودش رو دست کم نگیره می‌تونه در تحقق این چشم انداز با ما هم قدم باشه.

شاید سه سال و نیم پیش به شخصه هیچوقت فکرش رو نمی‌کردم که روزی بخوایم یک شبکه اجتماعی راه اندازی کنیم (شاید به این خاطر که اون زمان این توانایی رو در خودمون نمی‌دیدیم) اما با گذشت این سه سال و چیزهایی که هرکدوم از ما در زمینه تخصصی خودمون و کار گروهی یادگرفتیم، تونستیم که اولین قدم و شاید سخت‌ترین قدم رو در این مسیر برداریم. ما این شبکه اجتماعی رو راه‌اندازی کردیم که بتونیم همه آدم‌هایی که میخوان به خودشون و توانایی‌های خودشون باور داشته باشن رو دور هم جمع کنیم، تا به کمک هم و با هم بتونیم چشم انداز دنیایی بهتر رو محقق کنیم.

هرکدوم از شمایی که درحال مطالعه این مطلب هستید در زمینه‌ای استعداد و تخصص دارید، ما اعتقاد داریم که تخصص‌ها زنجیره ارتباطی آدم‌ها در عصر جدید هستند. شاید در ساده‌ترین حالت برای رفع نیاز اما در سطح بالاتری از این ارتباط موجب خلق ارزش‌هایی شدند که زندگی بشر رو دسخوش تغییرات بزرگی کرده و چه بهتر اگر بتونیم همه باهم به خلق ارزش‌های مثبت در این دنیا کمک کنیم.

خودتون رو دست کم نگیرید.

منتشر شده توسط