post image

10 ابزار قدرتمند مدیریت پروژه (Project Management)

27 تیر 99

وقتی صحبت از راه اندازی یک کسب و کار میشه، شما هم احتمالاً مثل هرکس دیگه‌ای دوست دارید که به بهترین ابزارهای مدیریت برای کسب و کارتان دسترسی داشته باشید. خبر خوب اینه که امروزه با توجه به اهمیت پیدا کردن نقش دورکاری در سازمان‎‌ها و شرکت‌ها استفاده از این ابزارها جهت مدیریت پروژه در بین کسب و کارها رواج پیدا کرده و به نوعی وجود ابزارهای مدیریت وظایف و تسک‌ها بخشی از الزامات مدیریت پروژه محسوب می‌شود. با افزایش روز افزون استفاده از این ابزارها و پررنگ‌تر شدن آنها در بین کاربران تعداد این ابزارها رو به افزایش رفته است. خبر بد اینه که با وجود این همه ابزار که  هرکدام دارای مزایا و معایب بساری هستند پیدا کردن بهترین ابزار در بین اون‌ها میتونه سخت و گیج کننده باشه به همین جهت در این مقاله با ۱۰ ابزار برتر مدیریت پروژه آشنا ‌می‌شویم که به شما کمک می‌کند بیشترین میزان بهره‌وری رو در کسب و کارتون تجربه کنید.


چرا استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه اهمیت دارد؟

به همراه داشتن یک ابزار مدیریت پروژه به هنگام راه اندازی هرنوع کسب و کاری می‌تونه پر اهمیت باشه. به این علت که صرفاً تهیه و ارائه یک لیست از وظایف (Task) به شما در رشد کسب و کارتون نمیتونه کمک کنه. شما باید به خوبی تشخیص دهید که چه کارهایی باید در تیمتان انجام شوند، چگونه انجام شوند و چه زمانی انجام شوند! شما به راه‌هایی نیاز دارید تا به دیگران توضیح دهید استراتژی کلی شما در مسیر پیشرفت کسب و کارتان چیست و امور مختلف چطور در کسب و کار شما شروع می‌شوند و پایان می‌‍یابند. فاکتورهای مختلفی در زنده نگه داشتن و رشد کسب و کار شما اهمیت دارند و این دقیقاً همان نقطه‌ای است که ابزارهای مدیریت پروژه وارد می‌شوند.

این ابزارها به شما کمک می‌کنند که به بهترین و مؤثرترین شیوه ممکن تیم خود را مدیریت کنید چرا که همیشه می‌توانید از روند انجام امور و اتفاقات مختلف آگاهی داشته باشید. هرچقدر تیم شما از روند انجام کارها و پروژه‌ای که درحال انجام آن هستند آگاهی داشته باشند، سریع‌تر و کارآمدتر در انجام امورات خودشان را نشان دهند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دائما درحال ارزیابی اقدامات درون تیم‌تان باشید و از دیتاهایی که این ابزارها در اختیارتان قرار می‌دهند جهت بالابردن کارایی تیم‌تان استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از ابزارهای نامناسب (مثل استفاده از ابزارهای To do list برای مدیریت پروژه) بجای بالابردن سرعت و کیفیت در تیم‌تان می‌تواند موجب کند شدن و ناکارآمدی در تیم شما شود. من بعد از بررسی ۱۰ها (و شاید ۱۰۰ها) ابزار مختلف در زمینه مدیریت پروژه لیستی از ۱۰ ابزار برتر مدیریت پروژه را برای شما آماده کردم، در تهیه و رتبه بندی این لیست فاکتورهای مختلفی نظیر دسترسی از طریق ایران، تجربه کاربری و رابط کاربری خوب، ریسپانسیو بودن و در دسترس بودن در دیوایس‌های مختلف، کاربردی بودن اشتراک‌های رایگان این ابزارها، به صرفه بودن اشتراک‌های پولی و پشتیبانی از فارسی نویسی و... توجه شده.

لیست ابزارهای برتر مدیریت پروژه که می‌توانید مناسب‌ترینشان را برای تیم خودتان انتخاب کنید:

۱. Taskade


تسکِید یکی از متفاوت‌ترین ابزارهای معرفی شده در این مقاله است. رویکرد این ابزار برخلاف دیگر ابزارهای مدیریت پروژه چک لیست محور است، تلاش در طراحی این ابزار بر تعریف کردن تسک‌ها در چک لیست‌های کوتاه و مختصر با هدف بالا بردن بهره‌وری تیم شماست. اشتباه نکنید، Taskade به هیچ عنوان یک ابزار To-Do List شخصی نیست بلکه یک ابزار حرفه‌ای با رویکرد حذف بخش‌های اضافه از تسک‌هاست. هدف Taskade فقط و فقط بهره وری و کیفیت بالا در انجام تسک‌های تیم شماست.

هرچند تجربه استفاده از Taskade رو به همه پیشنهاد می‌کنم اما اگر هنوز هم به شیوه سنتی نوشتن Cardهای بلند بالای پر از توضیحات عادت دارید از Taskade حداقل برای برنامه ریزی امور شخصی خودتان استفاده کنید.

مزایای Taskade

- پلن رایگان مناسب: در پلن رایگان Taskade امکان ایجاد ۱۰ پروژه برای شما فراهم شده که می‌توانید بدون محدودیت در آنها تسک اضافه کنید و آن را با اعضای تیمتان به اشتراک بگذارید. از نظر امکانات پلن رایگان تسکید بی‌نظیره.

- به صرفه بودن پلن پولی: پلن پولی Taskade رو با هزینه بین ۵ - ۹ دلار می‌تونید تهیه کنید که با توجه به امکانات مختلفی که تسکید در اختیار شما قرار میده کاملاً به صرفه است.

- توجه زیاد به تجربه کاربری / رابط کاربری خوب: از بابت ایجاد تجربه و رابط کاربری خوب Taskade تلاش بسیاری کرده و این موضوع به خوبی در نسخه وب و اپلیکیشن این ابزار مشهوده.

معایب Taskade

واقعا عیبی پیدا نکردم =| شاید بشه گفت تنها عیبش ساپورت نکردن نوشتار RTL باشه.


۲. Mindmeister Task


Mindmeister Task رو به همه کسانی که دنبال یک ابزار مدیریت پروژه ساده، با طراحی فوق العاده هستند پیشنهاد می‌کنم. Meister Task به خوبی به عنوان یک ابزار ساده در جهت مدیریت پروژه جایگاهی برای خودش ایجاد کرده که به نظر من اون رو نسبت به همه ابزارهای موجود در این حوزه یک سر و گردن بالاتر می‌بره. توجه به طراحی خوب و سادگی هم در نسخه وب این ابزار رعایت شده و هم نسخه اپلیکیشن که قطعاً امروزه استفاده زیادی از اون میشه.

مزایای Mindmeister Task

- پلن رایگان مناسب: تقریباً همه آن چیزی که از Mindmeister Task نیاز دارید را در نسخه رایگان آن دریافت می‌کنید! استفاده از این ابزار رو حتماً بهتون پیشنهاد می‌کنم و مطمئن باشید برای مدیریت یک پروژه به صورت ابتدایی آنقدر کافی و کامل است که در آینده هم نیازی به منتقل شدن به یک ابزار دیگه احساس نمی‌کنید.

معایب Mindmeister Task

به صرفه نبودن پلن‌های پولی: پلن رایگان این ابزار در نوع خودش آنقدر کامل است که پرداخت مبلغی بین ۸ تا ۲۰ دلار در ماه برای دسترسی به امکانات محدود غیر رایگان آن به صرفه نیست و عملاً بخش پولی این ابزار را بی‌مصرف می‌کند. Mindmeister Task حتماً باید به دنبال امکانات بیشتری برای بخش غیر رایگان خودش باشه.


۳. ClickUp


شاید در نگاه اول بتوان از ClickUp به عنوان یک ابزار برای مدیریت تسک‌های شخصی نام برد. اما با وجود قابلیت‌های ویژه مانند بودجه بندی و مدیریت هزینه‌های انجام تسک‌ها روی دیگری از ClickUp نمایان می‌شود. ClickUp ابزاری است که همانقدر که برای تیم شما مفید است با وجود ابزارهایی مثل Notepad و Reminder می‌تواند برای اعضای تیمتان هم کاربردی و مفید باشد و عملکرد آنها را با درصد بالایی افزایش دهد. ClickUp حالت‌های مختلفی از تسک‌های شما را نشان می‌دهد و هماهنگی بالایی را در تیم شما ایجاد می‌کند. تمامی این موارد با Ui/Ux مناسب این ابزار قدرتمند تجربه شیرینی را برای شما و تیمتان به ارمغان می‌آورد.

مزایای ClickUp

- توجه به Ui/Ux مناسب در طراحی وب: طراحی وب این ابزار از تجربه کاربری مناسبی برخوردار است که به همراه Ui ساده آن تجربه خوبی را برای شما فراهم می‌کند.

- پلن رایگان مناسب: اشتراک رایگان این ابزار با فراهم آوردن ۱۰۰ مگابایت فضای رایگان و دسترسی نامحدود به ایجاد تسک‌های مختلف و افزودن تمام اعضای تیمتان از امکانات خوبی برخوردار است.

- به صرفه بودن پلن پولی: اشتراک پولی این ابزار در یک تعرفه ثابت ۵ دلاری در دسترس است که به شما دسترسی نامحدود به تمام بخش‌های این ابزار را فراهم می‌کند که در نوع خودش ارزان‌ترین سرویس مدیریت پروژه در این سطح محسوب می‌شود.

معایب ClickUp

- تجربه کاربری بد در نسخه موبایل: نسخه موبایل این ابزار دارای باگ‌های متعدد می‌باشد که تکرار این باگ‌ها در بخش‌های مختلف تجربه بدی را برای کاربران ایجاد می‌کند که البته امیدوارم خیلی زود این اشکالات رفع شوند و به فضای داخلی این اپلیکیشن این ابزار هم توجه بیشتری شود.


۴. Taskulu


تسکولو یکی از حرفه‌ای ترین ابزارهای مدیریت پروژه در ایران می‌باشد و تنها نماینده ایرانی ابزارهای مدیریت پروژه در این لیست! تسکولو ابزاری است که با وجود ابزارهایی مانند چت آنلاین، سیتستم تحلیلگر و تقسیم بندی پروژه‌های کاری تمام نیازهای شما را از مدیریت یک پروژه رفع می‌کند. پلن رایگان این ابزار تمام امکانات پایه‌ای که از یک ابزار مدیریت پروژه انتظار دارید را بدون محدودیت در اختیار شما قرار می‌دهد هرچند که برای ترغیب کاربر به خرید اشتراک پولی نیازمند فراهم آوردن امکانات بیشتری است، اما از قیمت قابل قبولی هم در اشتراک پولی برخوردار است به نوعی که قیمت گذاری هیچکدام از ابزارهای این لیست با تسکولو قابل رقابت نیست.

مزایای Taskulu

- پلن رایگان مناسب: پلن رایگان این ابزار از تمامی امکانات پایه برای یک ابزار مدیریت پروژه بدون محدودیت برخوردار است.

- قیمت مناسب اشتراک پولی: پلن پولی این ابزار از نرخ مناسبی برخوردار است به نوعی که هیچ یک از دیگر ابزارهای این لیست از بابت قیمت گذاری با تسکولو قابل رقابت نیستند.

- پشتیبانی از نوشتار و فونت فارسی: مهم‌ترین تفاوت این ابزار با دیگر ابزارهای موجود در این لیست پشتیبانی آن از نوشتار و فونت فارسی است که طبیعتاً تجربه بهتری را برای کاربران ایرانی فراهم می‌کند.

معایب Taskulu

- تجربه کاربری / رابط کاربری بد: بحث Ui/Ux در طراحی و توسعه تسکولو به شدت نادیده گرفته شده و همین موضوع می‌تواند تسکولو را به ابزاری متوسط در بین ابزارهای مدیریت پروژه تبدیل کند. باتوجه به پراهمیت بودن ابزارهای مدیریت پروژه در کسب و کار و در تعامل بودن دائمی کاربران با این ابزارها، داشتن رابط کاربری مناسب از مهم‌ترین فاکتورهایی است که حتماً باید به آن توجه شود.

- غیرفعال بودن قابلیت چت در نسخه موبایل: متاسفانه رقابتی‌ترین قابلیت این ابزار در نسخه موبایل در دسترس نیست.


۵. Quire


اگر به دنبال دسترسی نامحدود و رایگان به یک ابزار قدرتمند و در عین حال ساده برای مدیریت پروژه هستید Quire تنها گزینه پیش روی شماست! به جرعت می‌توان گفت که Quire تنها ابزار رایگان در زمینه مدیریت پروژه است که با کیفیت و قدرت بالا در دسترس کاربران قرار گرفته. این ابزار به سادگی هرچه تمام به شما و تیمتان در مدیریت پروژهایتان  کمک می‌کند. ایجاد Boardها و Taskهای مختلف با امکان شخصی سازی آنها بدون محدودیت در اختیار شماست و به راحتی می‌توانید Boardهایتان را با همه هم تیمی‌هایتان به اشتراک بگذارید.

مزایای Quire

- نامحدود و رایگان: شاید باورش سخت باشد که به یک ابزار مدیریت پروژه به صورت رایگان و نامحدود دسترسی داشته باشید اما Quire دقیقاً همان ابزاری است که هیچکدام از ما انتظارش را نداریم! یک ابزار مدیریت پروژه ساده و در عین حال زیبا و کارآمد، رایگان و نامحدود!

معایب Quire

- فیچرهای محدود: هرچند که فیچرهای ابتدایی این ابزار به خوبی پاسخگوی شما در بحث مدیریت کسب و کارتان هستند اما قطعاً این ابزار برای تبدیل شدن به یک ابزار حرفه‌ای و مورد استفاده برای مدیران پروژه فاصله زیادی دارد که امیدواریم به زودی با افزودن فیچرهای تازه‌تر جایگاه بالاتری را برای خود کسب کند.


۶. Airtable


Airtable ابزار پیشرفته و حرفه‌ای است که امکانات مختلفی مانند تقویم محتوایی، ابزار نظارت بر پروژه، ابزار نظارت بر کمپین‌های تبلیغاتی، کاتالوگ محصول و... را در کنار هم فراهم می‌کند. به طور حتم Airtable یکی از کاملترین ابزارهای مدیریت پروژه، محصول و کسب و کار در این لیست محسوب می‌شود که امکانات بی‌نظیری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مزایای Airtable

- وجود ابزارهای متفاوت و متمایز: وجود Templateهای مختلف برای برنامه ریزی بخش‌های مختلف کسب و کار مانند برنامه تولید محتوا، مدیریت CRM، ابزار نظارت بر کمپین‌های تبلیغاتی و... .

- پلن رایگان مناسب: با وجود امکانات بی‌نظیری که Airtable در اختیار شما قرار می‌دهد دارای یکی از به صرفه‌ترین و مناسب‌ترین پلن‌های رایگان در این لیست می‌باشد.

- قیمت مناسب اشتراک پولی: پلن پولی این ابزار هم باتوجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد از قیمت مناسب و قابل رقابتی برخوردار است.

معایب Airtable

- پیچیدگی در استفاده: به علت گستردگی این ابزار در ارائه Templateهای مختلف دارای پیچیدگی‌های زیادی است که ممکن است گاهی برای اعضای تیم شما گیج کننده باشد.


7. Trello


ترلو قدرمندترین و ساده‌ترین ابزار مدیریت پروژه در این لیست محسوب می‌شود. رابط کاربری ساده و زیبا، عدم پیچدگی در ارائه فیچرها و متمرکز بودن تجربه کاربری بر تولید و مدیریت هرچه سریع‌تر تسک‎‌ها همه و همه باعث شده که Trello به یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مدیریت پروژه در جهان تبدیل شود. Trello ابزاری است برای مدیریت و راهبرد پروژه و یا برنامه های شخصی و عمومی بصورت کاملا هماهنگ. به اینصورت که پروژه یا برنامه بصورت Board تعریف شده و موارد در آن بصورت Card قرار داده می شود. در جزئیات Card نیز می توان اقدامات بسیاری نظیری برچسب گذاری، یادداشت، توضیح، پیوست فایل و … را انجام داد. همچنین در هر مرحله از کار می توان افرادی را به Board اضافه کرد تا کار بصورت تیمی قابل انجام باشد. معمولا هر عضو از تیم، هر اقدام یا برنامه ای را بصورت Card در ترلو تعریف کرده و یا اقدامات لازم را بر روی آنرا انجام می دهد. اینکار تا بالاترین سطح پروژه و برنامه بصورت هماهنگ قابل اجرا می باشد. همه چیز در ترلو همین است، Cardها و Boardها!

البته ترلو با فراهم آوردن Power-Upهای مختلف این امکان را برای شما فراهم می‌کند که قابلیت‌های ویژه‌ای را به Boardهای خودتان اضافه کنید و بتوانید از سادگی ترلو به عنوان یک ابزار حرفه‌ای در مدیریت پروژهایتان بهره‌مند شوید.

مزایای Trello

پلن رایگان مناسب: ترلو از بهترین پلن رایگان برای کاربرانش برخوردار است، دسترسی نامحدود در ایران Boardها، Cardها و افزودن هم تیمی‌ها و ایجاد تیم به صورت عمومی و یا خصوصی از ویژگی‌هایی است که با ثبت نام در ترلو به رایگان دریافت می‌کنید. امکان آپلود نامحدود فایل با حداکثر حجم ۱۰ مگابایت برای تمام کاربران پلن رایگان فراهم است. شاید بتوان گفت یکی از محدودیت‌های اذیت کننده پلن رایگان در ترلو محدود بودن به انتخاب تنها یک Power-Ups برای هر Board می‌باشد که با توجه به سادگی ابزارهای پایه ترلو، نیاز به استفاده Power-Upها در آن به شدت احساس می‌شود.

ادغام و همگام سازی با دیگر ابزارها: Trello هم یکی دیگر از ابزارهایی است که همگام سازی (Sync) بالایی با دیگر ابزارهای مرتبط با مدیریت پروژه دارد و جزو پیشرویان در این حیطه محسوب می‌شود.

معایب Trello

تحریم بودن ایران: متاسفانه ترلو هم یکی دیگر از ابزارهایی است که مدتی است ایران رو به لیست تحریم‌های خودش اضافه کرده. تا قبل از تحریم شدن ایران توسط Trello، این ابزار یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مدیریت پروژه در بین کاربران ایرانی محسوب می‌شد. البته با استفاده از فیلترشکن دسترسی و استفاده از این ابزار فراهم است و جای نگرانی زیادی وجود ندارد.

به صرفه نبودن پلن‌های پولی: با وجود سادگی ترلو و محدود بودن امکانات ابتدایی این ابزار نسبت به رقبایش، از قیمت بالایی در پلن‌های پولی برخوردار است که می‌توان به نوعی یکی از معایب ترلو محسوب شود. البته پلن رایگان این ابزار از امکانات و آفرهای بالایی برخوردار است.


۸. Asana


اگر می‌خواهید همه کارهایی که در تیمتان درحال انجام است را زیر نظر داشته باشید، Asana می‌تواند به بهترین شکل شما را یاری کند. Asana پیگیری می‌کند که چه کسی مسئول چه تسکی است، اطلاعات مرتبط با هر تسک چیست و همه اطلاعاتی که به فرآیند آن تسک مرتبط می‌شود. تنظیم آسانا بر اساس نیازهایتان، یکی از سخت‌ترین قسمت‌های کار با این ابزار است. در Asana بر اساس سلسله مراتب کاری، هرکس مسئول یکسری از مجموعه پروژه‌ها با لیستی از وظایف است. هر یک از تسک‌ها می‌تواند زیرشاخه‌ها، مسئول خود، مدت زمانی، الحاقات، کامنت‌ها، برچسب‌ها و دنبال‌کنندگان خود را داشته باشند. از این تسک‌ها و زیرشاخه‌های آنها می‌توان برای پیگیری کارها استفاده کرد. کامنت‌ها و دیگر داده‌ها به شما کمک می‌کنند تا بفهمید وضعیت تسک چگونه است، بنابراین نیازی نیست با ایمیل یا دیگر ابزار پرس و جو کنید. با تمام شدن تسک و زیرشاخه‌هایش، تاریخچه و هر چه به آنها مرتبط بوده به تسک الحاق می‌شود. بنابراین هر کاری یک کانتکس معنادار دارد.

مزایای Asana

- پلن رایگان: Asana از جمله ابزارهایی است که از طریق مدل درآمدی حق عضویت (Subscription) کسب درآمد می‌کند و خوشبختانه برای تجربه اولیه در استفاده از این ابزار و در دسترس قرار گرفتن این ابزار برای کسب و کارهای کوچک یک اشتراک رایگان هم برای آن تعریف شده.

این اشتراک رایگان از امکانات و دسترسی‌های مناسبی برخوردار است و می‌توان گفت کلیدی‌ترین محدودیت این ابزار برای اشتراک‌های رایگان صرفاً محدود بودن اعضای تیم تا سقف ۱۵ نفر می‌باشد.

- ادغام و همگام سازی با دیگر ابزارها: آسانا یکی از پیشرو ترین ابزارهای مدیریت پروژه در حیطه همگام سازی (Sync) با دیگر ابزارها و اپلیکیشن‌ها مانند Slack، Salesforce ، Microsoft Outlook و... می‌باشد.

- امکانات و فیچرهای مهم: Asana پلاگین یا افزونه‌هایی دارد که کمک می‌کند پروژه‌های خود را آنطور که می‌خواهید مدیریت کنید. از نمودارهای کانبان (Kanban) و گات (Gantt) گرفته تا مدیریت زمان و گزارش‌دهی، آسانا همه اینها را به عنوان فیچرهای داخل برنامه یا پلاگین‌هایی در اختیار دارد که این فیچرها را به آن اضافه می‌کنند.

معایب Asana

- تحریم بودن ایران: با وجود همه مزایایی که Asana برای ما داره، متأسفانه این ابزار قدرتمند مدیریت پروژه مدت‌ها است که ایران رو در لیست تحریم‌های خودش قرار داده، البته استفاده از این ابزار از طریق فیلترشکن ممکنه و به راحتی در دسترس قرار می‌گیرد.

- پیچیدگی در استفاده: آسانا ابزاری است که ویژگی‌ها و فیچرهای فوق العاده‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد، توجه به جزئیات در آسانا بسیار زیاد است به قدری که این مزیت می‌تواند یک عیب مهم برای این ابزار تلقی شود چرا که با داشتن جزئیات بسیار زیاد پروژه‌ها می‌توانند پیچیده یا گیج‌کننده شوند. اگر یک مدیر پروژه باتجربه نباشید یا نیازی به همه فیچرهای آسانا نداشته باشید، بهتر است به دنبال یک جایگزین ساده‌تر باشید.

- به صرفه نبودن پلن‌های پولی: هرچند که Asana مدت زیادی است که مشغول اضافه کردن فیچرهای جدید و جذاب مانند مشخص کردن Goalها به بخش پولی خودش می‌باشد، اما هنوز هم به نسبت دیگر ابزارها قیمت رقابتی و به صرفه‌ای را به شما ارائه نمی‌کند.


۹. Samepage


Samepage ابزاری فراتر از یک ابزار مدیریت پروژه است، Samepage یکی از منعطف‌ترین ابزارهای مدیریت پروژه است که ریش و قیچی را کاملاً در اختیار شما قرار می‌دهد، ایجاد تقویم، الگوی Mindmap، ارائه گزارش و... همه امکاناتی هستند که Samepage برای مدیریت هرچه بهتر پروژه در اختیار شما و اعضای تیمتان قرار می‌دهد. پلن رایگان این ابزار ۲ گیگابایت فضا به همراه دسترسی نامحدود در استفاده از این ابزار را به شما می‌دهد که صرفاً برای ارتقا این فضا به حجم ۱ ترابایت و دسترسی داشتن به یکسری خورده امکانات به ارتقا پلن احتیاج پیدا می‌کنید. با استفاده از Samepage شما همه چیز را همانطور که می‌خواهید مدیریت و برنامه ریزی می‌کنید.

مزایای Samepage

- پلن رایگان مناسب: فوق العاده مناسب‌ترین و تنها توصیف از پلن رایگان Samepage می‌باشد. کنار هم قرار گرفتن این همه امکانات بی‌نظیر در عین سادگی و آن‌ها داشتن اشتراک رایگان Samepage را کاملاً به یک انتخاب به صرفه تبدیل می‌کند.

- به صرفه بودن پلن پولی: شاید باور نکنید اما برای دسترسی نامحدود و داشتن ۱ ترابایت فضا به ازای هر عضو در تیمتان به مبلغی کمتر از ۱۰ دلار نیاز دارید! قطعاً Samepage حراجی ابزارهای مدیریت پروژه محسوب می‌شود!

- امکانات و فیچرهای خاص: قابلیت چت آنلاین، بحث کردن، الگوی Mindmap، تهیه گزارش، فضای آپلود فایل و... همه و همه امکاناتی هستند که Samepage در اختیار شما قرار می‌دهد.

معایب Samepage

- تجربه کاربری / رابط کاربری نامناسب: قطعاً هیچ چیز بدون عیب نخواهد بود. تمام امکانات بی‌نظیری که Samepage در نهایت سادگی در اختیار شما قرار می‌دهد با تجربه کاربری پیچیده‌ای که برای شما رقم می‌زند می‌تواند Samepage را به ابزاری آزار دهنده تبدیل کند.


۱۰. Taiga


در این لیست Taiga جایگاه ویژه‌ای به عنوان یک ابزار مدیریت پروژه تخصصی دارد، استفاده از این ابزار را به شدت به تیم‌های چابک و اسکرام مسترها پیشنهاد می‌کنم، Taiga توانسته به عنوان یک ابزار مدیریت پروژه چابک امکانات مناسبی را در جهت ثبت و گزارش دهی ابعاد مختلف پروژه فراهم کند که حتماً مورد توجه و علاقه شما قرار خواهد گرفت. 

مزایای Taiga

- پلن رایگان محدود اما مناسب: متاسفانه Taiga با امکانات فوق العاده‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهد اما دست شما را در پلن رایگان خودش بسته، با اینکه درصورت ایجاد یک پروژه عمومی (Public) دسترسی نامحدود و رایگان به این ابزار دارید اما برای پروژه‌های خصوصی (Private) شما تنها یک پروژه خصوصی را می‌توانید در پلن رایگانتان تعریف کنید که این پروژه خصوصی تا سقف تنها ۳ عضو را می‌تواند پشتیبانی کند که البته باتوجه به قیمت مناسب پلن پولی این ابزار که حدود ۵ دلار است. معامله عادلانه‌ای است!

- ابزاری قوی در جهت مستندسازی: مهم‌ترین بخش یک پروژه شاید مستندسازی و تهیه گزارش از عملکردهای تیم در به انجام رساندن پروژه باشد که Taiga امکانات مناسبی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

معایب Taiga

- تجربه کاربری / رابط کاربری نامناسب: به جهت رابط کاربری نسبتاً پیچیده Taiga استفاده از این ابزار رو به همه پیشنهاد نمی‌کنم، این ابزار برای مدیران پروژه می‌تواند ابزار مناسبی باشد و پیشنهاد می‌کنم که حتماً اسکرام مسترها سری به این ابزار بزنند.


در پایان

اگر به دنبال بهبود عملکرد و بهره‌وری تیم خودتان هستید و می‌خواهید از انجام به موقع و درست امور اطمینان حاصل کنید، پس به ۱۰ ابزار قدرتمند مدیریت پروژه (Project Management) احتیاج دارید و این دقیقاً همون چیزیه که ما اینجا داریم. امیدوارم که یک یا حتی چند مورد از این موارد بهترین ابزار برای تیم شما باشد. اطمینان حاصل کنید که به تمام آنچه برای حفظ یکپارچگی تیم‌تان نیاز دارید، دسترسی داشته باشید، تسک‌ها رو آماده کنید و برای شروع پروژه آماده باشید. هرکدام از این ابزار در نوع خودشون بی‌نظیرند و امکاناتی دارند که می‌دونم اونهارو دوست خواهید داشت. 

خوشحال می‌شم بدونم از چه ابزار مدیریت پروژه‌ای برای تیم یا کسب و کارتون استفاده می‌کنید و نظر شما درباره ابزارهای معرفی شده در این مقاله چیه، همچنین اگه احساس کردید هرجایی از این مقاله نیاز به اصلاحیه داره حتماً نظرتون رو برام ارسال کنید. موفق باشید.


منتشر شده توسط